piątek, 27 marca 2015

Ćwiczenia na brzuch - top10 najskuteczniejszych


Na początek kilka takich bardzo, bardzo wstępnych informacji. Jeżeli dopiero planujesz zabrać się za swój wygląd (do lata niedaleko), wystrzegaj się błędów. Zwłaszcza dziewczyny lubią nastawiać się na szybkie rezultaty, zrzucanie kilogramów w dni a nie tygodnie itd. Do rzeźbienia swojego ciała dobrze jest podejść przede wszystkim ze zdrowym rozsądkiem. 

Oto kilka moich porad wstępnych:

- Nie ćwicz codziennie tej samej partii ciała. Jest to bardzo nieefektywne. Mięśnie rosną nie wtedy, kiedy pracują, lecz wówczas, gdy odpoczywają.
- Nawet jeśli wyrobisz sobie fajne mięśnie brzucha, i tak mogą one pozostać ukryte pod... fałdkami tłuszczu. Co z tym zrobić? Nie zapominać o diecie oraz o cardio.
- Cardio, lub inaczej trening aerobowy. To niestety podstawa - ćwiczenia na brzuch go rzeźbią, jednak nie spalają tłuszczu aż tak efektywnie.
- Uzbrój się w cierpliwość, na efekty niestety trzeba będzie poczekać. Nie kupuj magicznych specyfików, które obiecują nierealne efekty ("zrzucisz 10kg w tydzień").
- Pamiętaj, że Twoje ciało to nie tylko brzuch, lecz również inne partie. Nie zaniedbuj ich. Staraj się ćwiczyć całe ciało. Dobrze nadaje się do tego chociażby trening obwodowy (full body workout).
- Odpowiednia dieta jest ważniejsza niż same ćwiczenia, a już na pewno na samym początku!

Ok, a tej obiecane top10 najskuteczniejszych ćwiczeń na brzuch:


Zachęcam do komentowania :)

3 komentarze:

 1. ooo tak, 6pack na brzuchu zawsze mile widziany! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ooo tak u mnie oponka na brzuchu coraz mniejsza więc walczę dalej:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świtne brzuchy :)
  Pozdrawiam,
  http://fit-healthylife.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń