środa, 28 października 2015

Bieganie z trenerem


Zastanawiacie się jak biegać, aby efekty były jak najlepsze i jak najszybciej widoczne? Dla wielu osób bieg jest biegiem, jednakże należy znać zasady, dzięki którym będziemy lepiej uprawiać ową dyscyplinę sportu. 

Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług trenera. Przede wszystkim doświadczony trener wprowadzi do naszego treningu siłownię. Po co nam ona? Nasze ciało jest jedną całością, dlatego też powinien działać i funkcjonować poprawnie. Jeśli jedne mięśnie są słabsze możemy mieć np. problem z bieganiem na długich dystansach. Dodatkowo trener zasugeruje nam także suplementy diety. Nic w tym dziwnego, ponieważ wzmożony wysiłek fizyczny sprawia, że organizm traci witaminy oraz minerały. Warto je uzupełniać, a najważniejszymi są to kreatyna, aminokwasy z grupy BCAA oraz beta alanina. Może nie są one konieczne, jednak pozwalają nam trenować nieco dłużej, a także przyśpieszają regenerację organizmu oraz dodają energii.

4 komentarze:

 1. Beta Alanina to często ryzykowny suplement. Po za tym się zgadzam. W wielu wypadkach jeśli ktoś chce przejść na zdrowszy tryb życia i samemu zaczyna treningi, popełnia bardzo dużo błędów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wytłumacz pedale

  OdpowiedzUsuń
 3. ja spawam dzień w dzień i 0 ryzyka cwluchu

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadza się. Trening ułożony przez trenera personalnego jest idealnym rozwiązaniem i w zasadzie zapewnia maksymalizację poświęconego czasu na bieganiu. Samemu można biegać, ale nie przybliżać się do osiągnięcia postawionych celów. Trener podpowie co warto robić, jak ćwiczyć, ile czasu odpoczywać. :) Dobry materiał :)

  OdpowiedzUsuń