piątek, 2 października 2015

Jak długo stosować beta alaninę?


O koncentracji i energii na treningach ciąg dalszy. Obrazek tylko dla przykucia uwagi ;). Tym razem na świeczniku będzie beta alanina. To zyskujący na popularności suplement, o którego istnieniu dowiaduje się coraz więcej osób. Daje dobre rezultaty, nie ma negatywnych konsekwencji, także polecam :)

Beta alanina to suplement diety, który wpływa znacząco na pozioma karnozyny w ludzkim organizmie. Ta wpływa natomiast na zmniejszenie uczucia zmęczenia i tym samym zwiększa możliwości podejmowania intensywnego treningu. Beta alanina należy do najbardziej cenionych suplementów diety dla sportowców i jest to zjawisko jak najbardziej słuszne. Wiemy jakie działanie ma beta alanina, ale z punktu widzenia osób trenujących na pewno bardzo ważnym pojęciem jest długość trwania suplementacji tym produktem. 

Czy mamy beta alaninę stosować nieprzerwanie, czy jej działanie może stale narastać? Zasadniczo badania prowadzone były przez 90 dni. W tym okresie osoby poddające się badaniom przyjmowały dawkę beta alaniny każdego dnia. Musimy jednak zaznaczyć, że tak naprawdę maksymalny poziom karnozyny w ludzkich mięśniach oraz maksymalna ilość beta alaniny we krwi sportowców osiągany jest już po czterech tygodniach stosowania suplementu diety. Można zatem śmiało stwierdzić, że taki okres będzie więc najbardziej odpowiedni. Oczywiście ważne jest także to, aby przyjmować odpowiednią dawkę beta alaniny każdego dnia. Te dawkę wskaże nam opakowanie, które zakupimy, gdyż stosowanie się do informacji zawartych na opakowaniu lub też na ulotce, będzie najbardziej właściwym podejściem. 

Warto w tym miejscu również dodać to, że odczuwalne skutki działania beta alaniny możemy odczuć już po czterech dniach regularnego jej stosowania. Beta alanina słusznie jest uznawana za jeden z najlepszych, najskuteczniejszych suplementów diety dla sportowców. Przynosi on bowiem bardzo wymierne korzyści pozwalające uzyskiwać zamierzone efekty sportowe. Czy chcemy zwiększyć masę mięśniową, czy też chcemy zrzucić co nieco z tkanki tłuszczowej lub też osiągnąć inny cel sportowy, beta alanina będzie bardzo dobrym wspomaganiem naszego treningu jak również będzie doskonałym uzupełnieniem naszej diety. Nie możemy oczywiście zapomnieć o tym, aby ta dieta była odpowiednia, aby realnie wspomagała ów trening, aby pomagała osiągnąć pewien cel.

1 komentarz:

  1. Dzięki! Właśnie ostatnio się nad tym zastanawiałem, po raz kolejny mogę na was liczyć!

    OdpowiedzUsuń