środa, 11 lutego 2015

Prohormony i ich zadania

biceps
Prohormony to inaczej ujmując związki chemiczne, jakie to odpowiadają za powstawanie hormonów. Pojęcie to wywodzi się z biologii a dziś pojęcie to na ogół odnosi się do wspomagania organizmu, pod względem sportowym i aktywności fizycznej. Warto mieć na uwadze, że prohormony mogą zostać stworzone dla witamin. Przykładowo witamina D3 posiada hormon kalcytriolu. Obecnie warto nadmienić, że prohormony używane są przede wszystkim w świecie sportu, albowiem znajdują się one pod pojęciem anabolicznych suplementów diety. Swoją popularność zdobyły w 2004 roku i od tego czasu są nader często stosowane, zarówno przez profesjonalistów jak i amatorów.

Rodzaje prohormonów

Z całą pewnością szybko możemy zauważyć, że prohormonów jest naprawdę bardzo wiele, co sprawia, że możemy wyróżnić kilka zasadniczych grup. Między innymi należą do nich: androstenodion, norandrostenodion, norandrostenodiol, androstenodiol, androstadienodion. Warto wybrać adekwatną odżywkę zawierającą te składniki i cieszyć się z ich idealnego działania na nasz organizm.

2 komentarze:

  1. Temat dobry i ważny w świecie sportowców, amatorów zresztą też. Powinno się poruszać kwestię prohormonów, bo umiejętne ich stosowanie przynosi genialne efekty. Ale podkreślam - umiejętne. Dlatego uważam, że artykuł jest mimo wszystko niepełny i niewystarczający. Zabrakło szerszego kontekstu, przykładowego dawkowania, temat został przedstawiony powierzchownie, a szkoda, bo ma potencjał na naprawdę ciekawą i pomocną lekturę. Proponuję go bardziej rozwinąć :) A odnośnie odżywek czy supli - to kolejna przewaga prohormonów nad sterydami. W kwestii bezpieczeństwa, skutków ubocznych, spożywania. Prohormony nie dość, że praktycznie nie mają skutków ubocznych (jeśli prawidłowo się je stosuje), to sposób ich przyjmowania też jest łatwiejszy i wygodny. Łykasz z resztą supli i tyle. A działanie mają zbliżone do sterydów. Tylko radzę nie brać jakiegoś taniego badziewia nie wiadomo jakiego pochodzenia (ja zamawiam na prohormones.pl), bo też się można nieźle przejechać. Także z głową wszystko. A artykuł rozwiń, bo aż szkoda że taki krótki.

    OdpowiedzUsuń