piątek, 5 lutego 2016

Białko serwatkowe czy BCAA?


Nie można stawiać kogokolwiek przed takim wyborem. Tak naprawdę jest to wybór pomiędzy tym, co dobre i tym, co również jest bardzo dobre. Nie można powiedzieć, że jedna z tych sportowych odżywek jest czymś lepszym, a druga czymś gorszym.

Białko serwatkowe

Białko serwatkowe to odżywka, która doskonale nadaje się dla osób chcących zwiększyć swoją masę mięśniową, dla osób chcących zredukować tkankę tłuszczową jak również dla osób, które chcą poprawić aspekt regeneracji powysiłkowej. Jedynym zastrzeżeniem dla stosowania tego rodzaju odżywki sportowej jest sytuacja, w której dana osoba jest uczulona na laktozę. W białku serwatkowym możemy bowiem znaleźć śladowe jego ilości, a więc tym samym możemy mówić o pewnych skutkach ubocznych.

Poza tym z uwagi na to, że białko serwatkowe występuje również w różnych wersjach smakowych, można w składzie białka serwatkowego dopatrzeć się różnych niezbyt pożądanych elementów. BCAA to tymczasem aminokwasy rozgałęzione, to grupa najbardziej skutecznych w budowaniu masy mięśniowej aminokwasów, a zatem możemy mówić o produkcie doskonałym. BCAA to suplement diety dla sportowców, który wpływa nie tylko na kwestię budowania masy mięśniowej, ale również na inne aspekty. Możemy mówić o skutecznym wspomaganiu redukcji tkanki tłuszczowej, możemy mówić o skutecznym wspomaganiu aspektów regeneracyjnych, możemy mówić o hamowaniu procesów katabolicznych. 

BCAA

BCAA to suplement diety dla sportowców, dzięki któremu możemy osiągnąć naprawdę bardzo wiele i tym samym na pewno nie dziwi fakt, iż jest on uznawany za jeden z bardziej skutecznych suplementów diety dla sportowców. Oczywiście BCAA i białko serwatkowe to dwa odrębne rodzaje odżywek sportowych, aczkolwiek ich działanie w dużej mierze można postawić w jednym rzędzie. Tym samym nie możemy jednoznacznie wskazać na to, że jedna bądź druga odżywka jest w jakimś stopniu lepsza. Jedynym wskazaniem na BCAA jest to, aby stosowały ją osoby cierpiące na nietolerancję laktozy.

Zasadniczo bowiem w przypadku BCAA nie mówimy o żadnych skutkach ubocznych, o żadnym negatywnym działaniu, a w przypadku białka serwatkowego takie działanie możemy wyróżnić. Wybór odżywki sportowej, którą będziemy stosowali zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Ważne jest to, abyśmy wybrali tę skuteczną, aczkolwiek jeszcze bardziej ważne jest to, abyśmy skupili się przede wszystkim na naszym treningu oraz na takim aspekcie jak nasza codzienna dieta, gdyż te dwa elementy będą dla nas kluczowe i to one będą decydować o skuteczności działań.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz