czwartek, 25 maja 2017

Ostropest plamisty i jego właściwości


Ostropest plamisty to roślina, która znana jest z właściwości ochronnych wątroby. Stosowana jest bardzo często w leczeniu WZW typu A, B i C czy choroby alkoholowej, a także cukrzycy. Jakie jeszcze właściwości ma ostropest? Dlaczego warto po niego sięgnąć i sprawić, aby zagościł on w naszej codziennej diecie, jako znakomite zioło lecznicze i wspomagające? 

Ostropest plamisty cenne właściwości lecznicze


Ostropest plamisty cechuje się bardzo cennymi właściwościami leczniczymi, ponieważ w jego składzie zawarta jest sylimarynia. Określić ją można jako kompleks flawonolignanów pochodzenia roślinnego. To właśnie ona ma za zadanie stabilizować błony komórkowe hepatocytów wątrobowych, dlatego też bardzo skutecznie chroni naszą wątrobę przed wszelkimi toksynami, jakie wnikają do naszego organizmu. Warto wspomnieć także że wykazuje bardzo silne działanie detoksykujące. Nie należy zapominać, że ostropest łagodzi również negatywne skutki uboczne farmakoterapii. Warto zaznaczyć, że chroni wątrobę przed silnie działającymi lekami, takimi jak cytostatyki, jakie to są najczęściej wykorzystywane w terapii przeciwnowotworowej, czy też leki przeciwwirusowe w leczeniu AIDS i powszechne antybiotyki.

Ostropest reguluje pracę wątroby 


Zioło sprawia, że następuje regeneracja starych komórek wątroby a także powstawanie nowych. Zioło sprawia, więc, że nasza wątroba nie tylko nie ulega zniszczeniu pod wpływem kolejnych dostarczanych jej toksyn, ale wręcz ulega coraz to lepszej regeneracji. Warto włączyć go do swej codziennej diety.

4 komentarze:

  1. Hej, nigdy o tym nie słyszałam! Wygląda naprawdę interesująco, dziękuje bardzo za rzetelne informacje!

    OdpowiedzUsuń
  2. Cudowna roślina! Powinniśmy częściej korzystać z dobrodziejstw natury

    OdpowiedzUsuń
  3. Zapominamy o tak pięknych i zdrowych roślinach na rzecz tysiąca suplementów

    OdpowiedzUsuń